Reklamační řád

Reklamační řád

Všeobecná ustanovení

Tento reklamační řád byl stanoven dle platných zákonů a vztahuje se na zboží, jež bylo zakoupeno v internetovém obchodě www.svetmatraci.eu  a jehož reklamace byla uplatněna v záruční době. Na podmínky reklamačního řízení se dále vztahují Všeobecné obchodní podmínky internetového obchodu www.svetmatraci.eu. Základním dokumentem pro uplatňování reklamací je kupní smlouva mezi kupujícím a prodávajícím.

Převzetí zboží a souhlas se záručními podmínkami stvrzuje zákazník podpisem prodejního dokladu nebo dodacího listu v případě, kdy je zásilka doručena smluvním přepravcem. Pokud odběratel zjistí jakýkoliv rozdíl mezi prodejním dokladem a skutečně dodaným zbožím nebo neobdržel se zásilkou záruční list, je povinen bez zbytečného odkladu prodejce písemně, osobně nebo telefonicky informovat (info@svetmatraci.eu). Pokud tak neučiní,vystavuje se nebezpečí, že mu pozdější případná reklamace nebude uznána.

Záruční podmínky

Délka záruky je uvedena na dodacím/záručním listu u každé položky v měsících, není-li uvedena poskytuje prodávající záruku 24 měsíců.

Reklamační podmínky

Někteří výrobci používají v souladu se zákonem zjednodušený postup a záruční listy ke zboží nevydávají. Dokladem k uplatnění záruky je pak prodejní doklad – faktura. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se Prodávající s Kupujícím nedohodnou na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty se Kupujícímu přiznávají stejná práva, jako by se jednalo o neodstranitelnou vadu. Zboží musí být v úplném stavu včetně příruček a ostatního příslušenství.

Nárok na uplatnění reklamace či záruky zaniká v následujících případech

poškozením zboží při přepravě (tyto škody je nutno řešit neprodleně, informovat prodejce při převzetí poškozeného zboží, v případě, že zboží není na místě zkontrolováno před přepravcem(řidičem), zákazník se vystavuje nebezpečí neuznání reklamace způsobenou dopravou)
  • po provedení neoprávněného zásahu (úprav) do zboží bez předchozího písemného svolení prodávajícího
  • používáním zboží v podmínkách, které neodpovídají svými parametry parametrům uvedeným v dokumentaci
  • zboží bylo poškozeno živly

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení