5 kroků při výběru správné zdravotní matrace.

5 kroků při výběru správné matrace

Na trhu je tak bohatá nabídka matrací, že není snadné vybrat si tu správnou. Jaké jsou obecné zásady, které je třeba vzít v potaz při výběru nové matrace nebo při posuzování vhodnosti té stávající?

Na trhu je tak bohatá nabídka matrací, že není snadné vybrat si tu správnou. Jaké jsou obecné zásady, které je třeba vzít v potaz při výběru nové matrace nebo při posuzování vhodnosti té stávající?

Připravili jsme pro vás 5 kroků, které vám výběr matrace usnadní. Jsou to obecné rady, které se vám při rozhodování budou určitě hodit.

1. Vyberte správnou velikost

Může to znít jako samozřejmost, ale vybrat správnou velikost matrace je nezbytným prvním krokem. Při výběru matrace se ujistěte, že má správnou velikost a rozměry.

Pokud si nejste velikostí jistí, raději si matraci přeměřte, než uděláte unáhlené rozhodnutí.

Dormeo nabízí matrace jak ve všech standardních velikostech, tak i na míru.

2. Myslete na svou páteř

Při výběru matrace se ujistěte, zda poskytuje dostatečnou oporu páteři. I když nemáte s páteří problémy, výběr správné matrace může ovlivnit to, zda je nebudete mít ani v budoucnu.

Všechny matrace Dormisan jsou šetrné k páteři, pomáhají při bolestech zad a krku a současně předcházejí jejich rozvoji.

3. Vyberte si pohodlí

Matrace musí být pohodlná. To znamená, že když si na ní lehnete, cítíte se dobře a uvolněně. Vyberte si matraci, kterou si budete moci zdarma na několik týdnů vyzkoušet, abyste zjistili, zda je pro vás ta pravá.

 

4. Všímejte si výrobních postupů, které jsou zárukou kvality, hygieny a ochrany

Matrace nám slouží mnoho let. Spíme na ní, odpočíváme, někdy i jíme, sledujeme televizi, čteme… proto se matrace snadno stane líhní všech možných bakterií a roztočů, kteří produkují alergeny způsobující alergie a astma. Při výběru matrace je proto důležité vědět, jak je chráněná proti nejrůznějším mikroorganismům.

Dormisan  klade v první řadě důraz na zdraví, proto jsou všechny naše matrace vybavené ochranou CleanEffect®. To je univerzální hygienická látka, díky níž má matrace zajištěnou dlouhodobou a spolehlivou ochranu proti roztočům, bakteriím a plísním. Odpuzovat mikroby pomáhají také speciální stříbrná a bambusová vlákna.

5. Zvažte cenu

Mnoho lidí věří, že nejlepší věci jsou ty nejdražší. S postupující globalizací a rozšiřováním trhu se uplatňování tohoto principu při výběru matrace ukazuje být nesmyslným.

Cena by neměla být hlavním kritériem při výběru matrace. Dnes je možné koupit vysoce kvalitní zboží za přiměřenou cenu.

Dormisan  svými dostupnými a zároveň vysoce kvalitními matracemi dokazuje, že dobrá cena a vysoká kvalita se navzájem nevylučují.

Vyberte si matraci přesně pro vás.

Kromě klasických matrací vám nabízíme dvě speciální doplňkové, určené na vylepšení staré postele, pohovky nebo skládacího lůžka. Mysleli jsme totiž jak na vaše hosty, tak na vás při cestách mimo domov.