Vybíráme novou matraci...

Vybíráme novou matraci..

Určitě mi dáte za pravdu, že kvalitní spánek a po ránu svěží a odpočaté tělo jsou základem všeho a jedním z klíčových faktorů, které mají vliv na to, jak se po celý den budeme cítit. A je úplně jedno, jestli se chystáme do školy, do práce a nebo je před námi sváteční den plný sladkého nicnedělání. Jako prodejci matrací, postelí a nábytku mi denně volají zákazníci o radu. Potřebují novou matraci a nutno podotknout, že právem, se bojí, aby nekoupili špatně. Koneckonců si matrace nekupujeme 2x měsíčně a zároveň bychom rádi, aby nám dostatečně dlouho vydržela. Co nejvíce zákazníci řeší?

Měkkou nebo tvrdou matraci? Pokud pominu fakt, že někdo prostě rád tvrdé a někdo měkké matrace, nutno myslet také na naši páteř. Pokud totiž není ve správné poloze ve spánku, musí naše svaly celou noc pracovat, aby ji jakžtakž udržely v lepší poloze a ráno nás bolí za krkem, či v oblasti bederní páteře. Oboje se děje, když máme příliš měkkou či naopak příliš tvrdou matraci. Optimálním řešením jsou tzv „partnerské matrace“, kde je jedna ložní plocha tužší než druhá. Ideálně se to tedy využije v páru, kde bývá rozdílná váha nocležníků, načež těžší člověk zvolí středně tuhou, a lehčí středně měkkou ložní plochu. A to nepíšu o problému  s krční páteří, který způsobuje velké množství polštářů pod hlavou..  

Jak vysokou matraci si mám objednat?  Spousta zákazníků se ptá, jak vysoká by měla být matrace nad okraj postele. Tak trochu je to jedno, záleží, jak vysokou matraci chcete – ale rozhodně by neměla být stejně vysoká jako rám postele, či nižší, protože dříve či později Vám bude vadit, že máte ruce a nohy samou modřinu od častého otloukání se o hranu postele. Někomu zas může vyhovovat jen nízká tzv. přistýlková matrace, kterou jen položí na starou matraci či válendu. (nabízíme od 3,5 do 8 cm)

Poradíte mi s koupí zdravotní matrace? Pojem „zdravotní matrace“ je velmi široký a prakticky většina matrací, které prodáváme, se dá označit za „zdravotní“. Lepší je tento pojem specifikovat. Ortopedické matrace jsou přímo vyvíjeny a vyráběny pro správnou polohu těla a páteře. Antidekubitní matrace (proti proleženinám) jsou vyráběny speciálně pro lidi, kteří z různých (převážně zdravotních) důvodů musí trávit na lůžku více času. Antibakteriální a antialergické matrace jsou vyrobeny tak, aby „dýchaly“ a obsahují podpůrné prvky, které brání množení plísní, hub, bakterií.. Ať už jde o speciální pěny v matraci, pružiny, stříbrná či uhlíková vlákna, bylinné extrakty...

Pokud se chystáte kupovat matraci (a je jedno, jestli pro sebe, pro děti či pro prarodiče), nebojte se ozvat. Zavolejte mi, či napište email a já Vám velmi rád poradím, která matrace bude vhodná. Matrace můžete vybírat a nakupovat  v některém z našich elektronických obchodů nebo si některé můžete prohlédnout a vyzkoušet v prodejně v Hořicích v Podkrkonoší (okr. Jičín). Pokud kromě matrací budete potřebovat i postele a další nábytek, navštivte naši prodejnu v Ostroměři.

Nezapomínejte při nákupu matrací na 3 základní pravidla:

-          Reference přátel a sousedů jsou dobrým začátkem, ale vždy myslete na své tělo a své zdraví.

-          Levná matrace neznamená vždy „nekvalitní matrace“

-          Drahá a luxusní matrace pro Vás pokaždé nemusí být ideálním řešením

Těším se na Vaše emaily a telefonáty -  608 608 313 p. Němec

 
 
TOPlist Nejprodávanější rozměry matrací:
matrace do postele 80x200 cm
matrace do postele 85x195 cm
matrace do postele 90x190 cm
matrace do postele 90x200 cm
matrace do postele 100x200 cm
matrace do postele 140x200 cm
matrace do postele 160x200 cm
matrace do postele 180x200 cm SEO webu sledují SEO nástroje.cz