Tvrdší nebo měkčí matraci?

Je lepší tvrdá nebo měkká matrace?

Bolí Vás záda? Vstáváte ráno rozlámaní a unavení?
Zapátrejte po příčinách. Možná máte sedavé zaměstnání a málo pohybu nebo pracujete manuálně, vykonáváte jednotvárný pohyb a tím zatěžujete pouze některé svalové partie. Nejčastější jsou pak bolesti krční a bederní páteře, které Vás mohou dovést až k ortopedovi či neurologovi. Každý lékař Vám doporučí cvičení odpovídající závažnosti Vašich potíží. Existuje řada speciálních cviků jako prevence nebo náprava bolavých zad. Neméně podstatný je správný výběr roštu, matrace a také polštáře, neboť prospíme téměř třetinu svého života a právě vhodný výběr matrace může značně zhoršit nebo naopak zmírnit naše problémy s páteří, se zádovým svalstvem nebo klouby.

Často chcete poradit, jakou matraci si vybrat. Výběr není zdaleka jednoduchý. Existuje několik hledisek, která musíme vzít v úvahu. Například kolik vážíte, spíte-li raději na zádech, na břiše nebo na boku, máte-li zdravotní potíže, chcete-li položit matraci na pevnou podložku, laťkový rošt, rošt lamelový pevný nebo polohovatelný. Zvážit musíte také tvrdost matrace. A právě stupeň tvrdosti je často diskutovaná otázka.

Pokud si na internetu přečtete některé diskuze o tomto tématu, zjistíte, že se názory lidí diametrálně liší. Dozvíte se například o matce, která si myslí, že zničila synovi záda, když mu pořídila příliš tvrdou matraci, jinému se zase nejlépe spí na koberci, další má bolesti od příliš měkké matrace a vrací se ke starému pružinovému gauči.

V nedávné době prováděli,španělští lékaři ve spolupráci s dalšími odborníky rozsáhlou studii testující matrace různé tuhosti a jejich působení na pacienty s chronickými bolestmi páteře. Lidé, kteří se se tohoto výzkumu zúčastnili, nevěděli, na jaké matraci spí. Subjektivní zlepšení svých obtíží pociťovali ve větší míře pacienti, kteří spali na středně tvrdých matracích. To samozřejmě není doporučení pro všechny. Naše potřeby jsou individuální a v případě závažnějších obtíží je určitě na místě poradit se s lékařem nebo fyzioterapeutem.

I my v našem obchodě s Vámi rádi probereme Vaše požadavky a na základě bližších informací Vám přinejmenším zúžíme výběr matrací, protože víme, že je na trhu nepřeberné množství výrobků a je těžké se v nich zorientovat. Není pro nás problém ani zajistit Vám matraci téměř jakýchkoli atypických rozměrů, typické zdravotní matrace na míru 80x200cm , 85x195, 90x190, 90x200, 100x200cm, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200cm a ostatní rozměry jsou atypické na míru matrace.

V našich internetových obchodech www.svetmatraci.eu, www.materasso-matrace.cz, www.dormeomatrace.cz, www.dumnabytku.cz, www.dormeo-matrace.cz, www.svet-matraci.eu  Vám nabízíme nejen matrace, ale i postele rošty, přistýlky, přikrývky a polštáře od různých renomovaných výrobců. Velmi rádi Vám poradíme na tel. čísle 608 608 313


špatná poloha
špatná poloha
správná poloha
správná poloha

 
 
TOPlist Nejprodávanější rozměry matrací:
matrace do postele 80x200 cm
matrace do postele 85x195 cm
matrace do postele 90x190 cm
matrace do postele 90x200 cm
matrace do postele 100x200 cm
matrace do postele 140x200 cm
matrace do postele 160x200 cm
matrace do postele 180x200 cm SEO webu sledují SEO nástroje.cz